newssmartfonyWiadomości promowane

Oficjalna premiera smartfona HTC One!

Orzeł wylądował! Jeden z najgorzej skrywanych sekretów w historii tego rynku urządzeń mobilnych nareszcie ujawnił światu swe prawdziwe oblicze. Zgodnie z oczekiwaniami HTC zaprezentowało dziś na eventach w Londynie i Nowym Jorku odświeżony wariant swego flagowego smartfona HTC One (M8). Co powinniśmy wiedzieć o nowym flagowcu tajwańskiej firmy?

Wygląd

Tak jak wynikało to ze znakomitej większości nieoficjalnych doniesień czy wycieków, design nowego One jest w bardzo dużej mierze wzorowany na schematach znanych z jego znakomitego pierwowzoru. Podobnie jak w wypadku poprzedniego flagowca firmy, obudowa smartfona została wykonana z metalu, co w założeniu ma nadawać mu skądinąd prawdziwego charakteru urządzenia kategorii premium. Jedyną naprawdę mocno rzucającą się w oczy różnicą między obydwiema słuchawkami jest stopień zaokrąglenia ich rogów, które w wypadku M8 mogą nieco kojarzyć się z rozwiązaniami typowymi dla rozmaitych produktów konkurencji.

Najogólniej rzecz ujmując całość wygląda jednak dość zgrabnie i ukaże się na rynku w trzech wariantach kolorystycznych – szarym, złotym i srebrnym.

Specyfikacja

Smartfon został wyposażony w duży, 5-calowy ekran o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli, potężny, czterordzeniowy procesor Qualcommu: Snapdragon 801, 2 GB-ty RAM-u, moduł NFC, Bluetooth 4.0, zestaw głośników stereo, duet kamer z technologią UltraPixel, 16 lub 32 GB-ty standardowej pamięci wewnętrznej oraz slot na karty micro SD. Co ciekawe, z zapewnień HTC dość jasno wynika, iż bardzo dużym atutem M8 ma być jego doskonała, 2600 mAh bateria, która dzięki nowatorskim metodom optymalizacji i oszczędzenia energii sprawi, iż smartfon będzie pracować do 40% więcej czasu na pojedynczym cyklu ładowania. Brzmi zachęcająco.

Oczywiście, jak to już w wypadku tego rodzaju wydarzeń bywa, nie mogło zabraknąć wzmianki o systemowej części specyfikacji nowego M8. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 4.4 KitKat z najnowszą wersją autorskiej nakładki firmy HTC Sense 6.0. Tak jak informowano wcześniej, smartfon dysponuje garścią całkiem interesujących funkcji – jedną z nich jest choćby możliwość odebrania telefonu poprzez zwyczajne przyłożenie go do ucha, bez konieczności korzystania z jakichkolwiek przycisków. Oprócz tego w wyposażeniu nowego One znajdziemy też garść odświeżonych i mocno zintegrowanych z nim aplikacji w rodzaju Blinkfeed, Foursquare, Fitbit, Sense TV czy BoomSound.

Urządzenie oficjalnie trafi na rynek już dzisiaj i niebawem powinno pojawić się w ofertach polskich operatorów komórkowych. Wciąż czekamy na informacje o jego oficjalnych cenach na terytorium naszego kraju.

Update:

Jak informuje SpidersWeb, swój cennik smartfona HTC One (M8) ujawnił już Play (Według Twittera T-Mobile, smartfon trafi do oferty tego operatora już w kwietniu):

Źródło: HTC / Źródło zdjęć: Gizmodo.com

podobne treści