newssmartfony

Oficjalna premiera smartfona BlackBerry Z30

Doczekaliśmy się. Po kilku miesiącach spekulacji i niezbyt nerwowego wyczekiwania, BlackBerry wreszcie zaprezentowało oficjalnego następcę dotychczasowego flagowca firmy – dotykowy smartfon BlackBerry Z30.

Staje się już pomału regułą, że odczytywanie świeżo zaprezentowanej specyfikacji któregoś z najnowszych urządzeń nie stanowi dla nas absolutnie żadnego zaskoczenia. Podobnie jak w wypadku bardzo wielu niedawno pokazanych smartfonów Apple, Samsunga, HTC czy Nokii, tak i tu plotkarze wykazali się wręcz niezwykłą trafnością nieoficjalnych doniesień.

Zgodnie z nimi, nowe cacko BlackBerry dysponuje dużym, 5-calowym ekranem Super AMOLED o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, niezgorszym, dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 Pro o częstotliwości taktowania 1,7 GHz (z GPU Adreno 320), 2 GB-ami RAM-u oraz dwiema kamerkami (8, a także 2 Mpx) i 16 GB-ami standardowej pamięci wewnętrznej. Całość zamknięto w obudowie o wymiarach 140.7 mm x 72 mm x 9.4 mm i oddano pod władanie najnowszej BlackBerry OS – 10.2. Dopływ życiodajnego prądu ponadto zapewnia urządzeniu niezła, 2880 mAh bateria.

Póki co jedyną niewiadomą pozostaje oficjalna cena smartfona. Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami Kanadyjczyków – BlackBerry Z30 zadebiutuje na rynku (począwszy od Bliskiego Wschodu oraz Wielkiej Brytanii) już w przyszłym tygodniu. Czekamy na pierwsze recenzje.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści