krótka piłkanewssprzęt

Oficjalna premiera konsoli Archos GamePad 2

Tym razem obyło się bez większych niespodzianek. Zgodnie z oczekiwanie, zaledwie kilka dni po pierwszym, nieoficjalnym wycieku, francuska firma Archos zaprezentowała drugą, najnowszą wersję swej flagowej konsoli mobilnej – Archos GamePad 2.

Dokładnie tak, jak można było się tego spodziewać, GamePad 2 to w gruncie rzeczy udoskonalona sprzętowo, nieco mocniejsza wersja pierwotnej konsoli Francuzów. Urządzenie dysponuje niezgorszym, 7-calowym ekranem IPS o rozdzielczości 1280 na 800 pikseli, mocnym czterordzeniowym procesorem ARM Cortex-A9 o częstotliwości taktowania 1,6 GHz, 2 GB-ami RAM-u i nawet 32 GB-ami standardowej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej dzięki obecności slotu kart micro SD). Całość oddano pod kontrolę żwawego Androida 4.2 Jelly Bean. Zgodnie z pierwotnymi deklaracjami twórców urządzenia – główną zmianą w stosunku do jego poprzedniej odsłony, jest znacznie poprawiona responsywność oraz płynność działania konsoli.

Archos GamePad 2 zadebiutuje na rynku europejsku już w tym miesiącu, a jego cena powinna zakręcić się w okolicach 180 euro.

Źródło: Android Central

podobne treści