aplikacjeciekawostkiinternet

Office Online, czyli nowa nazwa sieciowej wersji pakietu biurowego Microsoftu

Microsoft nie zwalnia tempa. Wygląda na to, że  Gigant z Redmond dokonał rebrandingu kolejnej usługi ze swego internetowego portfolio. Tym razem padło na webową wersję pakietu biurowego Office, która od dziś będzie funkcjonować na rynku pod wiele mówiącą nazwą: Office Online.

Według zapewnień Microsoftu, nowa nazwa o wiele lepiej oddaje sieciowy charakter serwisu. Zdaniem przedstawicieli MS jego poprzedni tytuł – Office Web Apps – mógł nieopatrznie kojarzyć się z różnego rodzaju płatnymi aplikacjami dla urządzeń mobilnych, które nie mają nic wspólnego z ogólnym kształtem przeglądarkowej wersji pakietu.

Co ciekawe, wygląda na to, że mimo zmienionej nazwy w sieciowym Officie nie sposób uświadczyć żadnych istotnych nowości.  Tak jak uprzednio, serwisuje oferuje dostęp do większości funkcji obecnych w tradycyjnych, PC-towym wariancie usługi, umożliwiając tworzenie i zaawansowaną edycję różnego rodzaju dokumentów.  Jedyną godną uwagi nowością wydaje się tylko dodatek w postaci całkiem pokaźnego zestawu szablonów. Trudno liczyć na więcej.

Z sieciowych aplikacji Word, Powerpoint i Excel już teraz za darmo mogą korzystać wszyscy użytkownicy dysku OneDrive. Nowy/stary serwis jest dostępny w sieci pod adresem Office.com.

Źródło: Engadget.com

podobne treści