aplikacjetablety

Office na iPada – dlaczego Microsoft musiał zasilić platformę wroga

Office na iPada

To żadna niespodzianka, ale potwierdzenie decyzji, na którą czekali ludzie biznesu i studenci na całym świecie, którzy nauczyli się używać tabletu Apple, jako narzędzia pracy: Microsoft Office będzie dostępny na iPada już w ciągu kilku tygodni.

The Daily” weszło w posiadanie działającego prototypu aplikacji, która wydała im się podobna do Microsoft OneApp, z filozofią interfejsu Metro. To będzie pełny Office: zdolny do tworzenia od podstaw i edytowania dokumentów Worda, Excela i Power Pointa. Zdaniem “The Daily” Microsoft odłoży na razie plany wersji na Androida.

To, że Microsoft udostępni Office’a na tablecie swojego największego rywala nie jest niespodzianką. W tym momencie iPad dominuje niepodzielnie. Dziesiątki tysięcy przedsiębiorstw i korporacji szybko adaptują go jako głównego konia pociągowego. To też dobra platforma dla działów IT, które będą mogły łatwiej kontrolować procesy i zmniejszyć koszty utrzymania ze względu na zamknięte środowisko. Użytkownicy biznesowi pokochają to.

Biorąc pod uwagę rozmiar rynku, decyzja o przejęciu go przez Microsoft wydaje się oczywista. Przecież jego głównym biznesem jest Office, nie Windows. Ballmer i spółka nie mogą sobie pozwolić zignorować iPada, który przejmuje biura i uniwersytety, albo czekać na tablety z Windowsem 8.

My będziemy musieli poczekać na oficjalną premierę, aby zobaczyć jak się sprawdzi w praktyce. Najpewniej dla tworzenia dokumentów tekstowych będziemy potrzebować fizycznej klawiatury (takich jest wiele). Dla użytkowników Excela i Powerpointa nie będzie niezbędna. Podobnie z edycją i recenzowaniem dokumentów, czynnością, którą wykonuje większość osób pracujących z Officem .

Dawno temu, starzy wyjadacze jak ja mawiali, że platforma nie będzie poważnym środowiskiem do pracy, chyba, że będą na niej dostępne dwie aplikacje: Office i Photoshop. Cóż, wygląda na to, że spełnienie przynajmniej jednego z warunków jest już nieuchronne. Stanie się to w samą porę – razem z premierą superostrego i potężnego iPada 3. Tablety to nie moda, to przyszłość.

Niestety, wciąż nie mamy więcej szczegółów ani screenshotów.

[The Daily]

podobne treści

 • Bubu

  Co wyście zrobili z tą stroną! poprzednia była o wiele czytelniejsza i przyjemniej się czytało polskie gizmodo niż amerykańskie. No trudno, ale nie wiem czy bede tu czesto goscil.

  • bciszewski

   Jakieś konkretne uwagi? Nasz projekt ma bardzo mało wspólnego z amerykańskim.

   • Qq

    wyglądacie jak SpidersWeb. Są jak najbardziej ok, ale po co ich kopiować, skoro dawne Gizmodo wyglądało lepiej :)

    • bciszewski

     bez przesady z SpidersWebem, blog to blog. Można by wskazać wiele bardziej podobnych layoutów.

     Co do starego, to rozumiem, że mógł się podobać, bo rzeczywiście był bardziej niecodzienny. Nie da się ukryć, że tym razem postawiliśmy na klasykę