news

Office dla Mac 2011 od jutra w sklepach

Długo wyczekiwana spolonizowana wersja pakietu najpopularniejszych narzędzi biurowych dla użytkowników systemów Mac OS ​już jest i wygląda świetnie. Sami będziecie mogli przekonać się o tym już jutro, gdy pierwsze kopie Office dla Mac 2011 trafią na półki w sklepach.

Na polskim rynku sprzedawane będą na początku trzy wersje narzędzi firmy Microsoft. Office dla Mac 2011 dla użytkowników domowych i uczniów z licencją na 1 stanowisko będzie kosztować 399 zł, ten sam zestaw programów, a więc Word, Excel oraz PowerPoint już na trzy stanowiska będzie wart o sto złotych więcej, natomiast za wersję z Outlookiem (oraz kilkoma narzędziami mniejszego kalibru) dla użytkowników biznesowych zapłacić trzeba będzie 899 zł. Sami widzicie, że ceny te są o wiele bardziej „dla ludzi”, niż poprzedniej wersji pakietu. Dodatkowo użytkownicy, którzy od początku sierpnia nabyli pakiet
Office dla Mac 2008, będą mogli bezpłatnie zaktualizować go do wersji
2011. Jedyne co trzeba zrobić, to zarejestrować swoją kopię na polskiej stronie Office dla Mac.

Nowa wersja Office dla Mac swoim wyglądem przypomina Office’a 2007 dla systemów Windows. Na szczęście nie tylko wygląd łączy ją z wersją na pecety – Office dla Mac 2011 jest już w pełni kompatybilny ze swoim starszym bratem działającym na Okienkach. Możliwe stało się w końcu korzystanie z makr w arkuszach Excela oraz, dla przykładu, transmitowanie prezentacji PowerPoint na żywo w Sieci, wspólna praca nad plikami czy przeglądanie zawartości warstw, z których składają się slajdy i łatwe zmienianie kolejności ich wyświetlania na ekranie. Ta ostatnia funkcja zrobiła na mnie największe wrażenie i jest ona czymś, czego akurat wersja Office’a na Windows nie ma. Właściciele Maków mogą poczuć się wyróżnieni.

To, czego pakiet Office dla Mac 2011 nie posiada, lecz możliwe, że w przyszłości będzie mieć (za darmo do ściągnięcia), to aplikacja One Note. Wszystkie pozostałe komponenty zostały przygotowane w 13 wersjach językowych. Oprócz polskiej, Microsoft przygotował je również dla między innymi Duńczyków, Rosjan, Japończyków oraz Norwegów.

Firmie iSource należą się brawa za udane zlokalizowanie najnowszego pakietu narzędzi biurowych Microsoftu. W końcu również najmłodsi posiadacze Maków będą mogli w pełni doświadczyć uroków poprawnej ortografii na komputerach firmy Apple.

#!#ankieta#!#

podobne treści

  • downar.jakub

    Mam nadzieję że wygląda to jakoś lepiej niż ten poprzedni bo w szkole na tym muszę pracować i nie powiem żeby było to coś łatwego czy przyjemnego ;)
    Aczkolwiek i tak nam tego pewnie nie zmienią w szkole na nowszą wersję, chyba że ta aktualizacja faktycznie jest bezpłatna, to może może.

  • Jakub Żabiński

    Wiesz, ty przynajmniej pracujesz w szkole na makach.