biznesprogramyWiadomość główna

Office 2013: chmura i urządzenia mobilne

Microsoft zaprezentował wczoraj wieczorem Consumer Preview pakietu Office 2013.

Pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy przy okazji nowego Office’a, to brak wsparcia dla starszych systemów operacyjnych z Redmond. Microsoft Office 2013 ma działać płynnie i wyglądać najpiękniej na Windows 8, dlatego nie dziwi odejście od Visty i Windowsa XP – kolejna zachęta ze strony producenta oprogramowania do przesiadki na nowszą wersję systemu operacyjnego.

Każdy pakiet biurowy jest tylko narzędziem, dzięki któremu można napisać tekst, sporządzić zestawienie czy przygotować prezentację. Wszystkie te funkcjonalności dostępne są od dawna i chyba nie da się wymyślić niczego nowego w tym temacie. Jednak konkurencja istnieje a Office 2013 wydaje się wyprzedzać ja pod względem dostępności platform. O ile Open Office jest świetnym, darmowym pakietem biurowym, który doskonale sprawdza się na desktopach oraz laptopach a dokumenty Google dają dostęp do dokumentu z każdej maszyny podłączonej do Sieci, tak nowy pakiet Office wprowadza innowacje przede wszystkim w zakresie tego, w jaki sposób wprowadza się dane.

Przede wszystkim interface Office 2013 można wygodnie obsługiwać przy pomocy ekranu dotykowego. Microsoft zapowiada także, że pakiet wspiera wykorzystanie rysików, dzięki czemu można pisać ręcznie a program sam skonwertuje nasze pismo na tekst. Dodatkowo jest w pełni zintegrowany ze SkyDrive.

“Nowy Office będzie nieporównywalnie bardziej produktywny zarówno dla prywatnych odbiorców jak i dla klientów businessowych. Jest to usługa w chmurze, która w pełni zabłyśnie w połączeniu z Windows 8,” powiedział Steve Ballmer podczas wczorajszej prezentacji.

Nie wiem czy będzie byszczała czy nie, ale na pewno dostosowanie pakietu biurowego do rzeczywsitości, w której coraz więcej treści tworzonych jest na urzędzeniach mobilnych jest dobrym pomysłem. Jak się to sprawdza w praktyce możecie ocenić sami.

[Microsoft]

podobne treści