news

Odtwarzacz Hifiman HM-801 zadowoli nawet najbardziej wybrednych audiofilów

Hifiman HM-801 wygląda jak stary, dobry walkman. Ale nie dajcie się zwieść – pod klasyczną powłoką kryje się jeden z najlepszych odtwarzaczy muzyki na rynku, zwłaszcza jeśli chodzi o jakość dźwięku. Przynajmniej tak twierdz serwis CNET, którego dziennikarze mieli okazję go sprawdzić.

Hifiman został zaprojektowany przez audiofilów dla audiofilów. Stąd kryje w sobie takie udoskonalenia, jak wymienny wzmacniacz do słuchawek, który ułatwia późniejsze udoskonalenie sprzętu. Ponadto odtwarzacz wyposażony jest w konwerter cyfrowo-analogowy Burr-Brown PCM1704U i wzmacniacz operacyjny Burr-Brown OPA627. Nie ma wbudowanej pamięci – zamiast tego obsługuje karty SDHC (maksymalnie 32GB). Czyli pojemność odtwarzacza jest ograniczona jedynie liczbą kart, które zmieścicie w kieszeni.

Dla tych, których nie obchodzą szczegóły techniczne, krótkie podsumowanie: odtwarzacz brzmi niesamowicie. Według recenzenta CNET ten odtwarzacz to jeden z bardzo nielicznych, które są wstanie wykorzystać całą dobroć, jaką dają słuchawki z górnej półki. I ponoć wart jest swojej ceny, choć jest ona nie mała – 790 dolarów. [CNET]

podobne treści