news

Odświeżony Sony Vaio P – młodszy, lepszy, ładniejszy

Oto drugie podejście Sony do Vaio P. Z pierwszej, raczej nie udanej próby, Japończycy ewidentnie wyciągnęli wnioski. A do tego dołożyli parę prezentów: akcelerometr, GPS i wbudowaną obsługę sieci 3G.

Komputer został wyposażony w 8-calowy ekran o rozdzielczości 1600×768 px. Po jego obu stronach dodano touchpad i przyciski myszy, pozwalające na znacznie lepszą kontrolę nad urządzeniem, niż umieszczony w klawiaturze trackball. Można ich używać z pomocą kciuków, trzymając ekran oburącz.

Poprzednie wersje Vaio P eksperymentowały z opartym na Linuxie interfejsem graficznym Xross Media Bar. Nowy model wyposażony jest jednak w Windows 7. I całe szczęście, bo staremu interfejsowi brakowało i dobrego designu, i funkcjonalności.

Wnętrze nowego Vaio P kryje procesor Atom Z540, 2GB DDR2 SDRAM i 64 GB SSD. Grafika działa na procesorze Intel Graphics Media Accelerator 500. A do tego producent ukrył w środku akcelerometr, który pozwala na przeglądanie dokumentów zarówno w trybie horyzontalnym, jak i wertykalnym.

Wi-Fi 802.11b/g/n i Bluetooth 2.1 to nie jedyne wbudowane środki łączności komputera ze światem. Vaio P obsługuje też sieci 3G z pomocą technologii Everywair. A do tego ma głośniki stereo, mikrofon, kamerę Motion Eye i 2 porty USB. Bateria wytrzymuje 5 godzin, ale można dokupić dodatkową, wydłużającą czas życia do 10 godzin. Całość waży 632 gramy.

Odświeżony Vaio P naprawdę zaskakuje. I to pozytywnie. To naprawdę dobra konstrukcja, która zmieści się w niemal każdej torbie. Do tego dostępna w pięciu kolorach: pomarańczowym, zielonym, różowym, czarnym i białym. Na rynek trafi w czerwcu. [Kat Hannaford/giz, Sony]

podobne treści

  • woysz

    Fajny ale nie ma ekranu dotykowego :/

  • 1

    ekran dotykowy przy tak dużej rozdzielczości enjoy klikanie palcem w kilkumilimetrowe opcje