news

Odświeżony MacBook Air: pierwsze wrażenia

Nie tylko na nas najnowsze modele MacBooka Air zrobiły pozytywne wrażenie. Zobaczcie, co napisały o nich inne serwisy poświęcone nowinkom technologicznym.

Ars Technica zwróciła uwagę na fakt, że pomimo gabarytów zbliżonych do netbooka, mniejszy model MacBooka Air posiada pełnowymiarową klawiaturę oraz niemal równie pełnowymiarowego trackpada.

Dział PR Apple’a odpowiedział na niektóre pytania postawione przez czytelników serwisu: potwierdził montowanie w obu modelach Airek szklistych ekranów oraz do wyboru 2 lub 4GB pamięci RAM. Kości te jednak będą fabrycznie montowane, co oznacza, że nie będzie możliwości rozszerzenia pamięci w ogóle. Jeśli kupisz Air z 2GB, lecz zachcesz mieć więcej, będziesz musiał kupić nowego laptopa. Z kolei błyskawiczne uruchamianie się komputera będzie działało tylko w przypadku jego wychodzenia z trybu czuwania.

#!#photo2#!#

#!#photo3#!#

SlashGear pokazał na zdjęciu poniżej, że mniejsza wersja MacBooka Air jest tej samej grubości, co telefon iPhone 4. Pomimo anorektycznych rozmiarów posiada on pełnej wielkości klawiaturę, którą obsługuje się równie dobrze, co tą montowaną w modelach Pro (13,3-calowy Air ma dodatkowo większe klawisze funkcyjne).

#!#photo4#!#

Jeszcze więcej zdjęć z MacBookiem Air autorstwa Xeni Jardin znajdziecie na Boing Boing. [Kyle VanHemert/giz]

podobne treści

  • ktoosiu

    fajnie było by mieć takie cudo:P ale jak to mówiąnie dla psa kiełbasa :/

  • put.piotr

    A w Stanach każdy go może mieć za 999 dolców, czyli jak na tamte warunki w przeliczeniu na polskie jakieś 1300-1500 zł:. EHHH…

  • emaerce

    Obrazek jest najlepszym komentarzem do tego sprzętu.