designnews

Odsłonięto pierwszy pomnik Steve’a Jobsa

Jak myślicie, w którym mieście odsłonięto pierwszy na świecie pomnik upamiętniający zmarłego 5 października Steve’a Jobsa?

Odejście z tego świata współzałożyciela Apple i autora jednych z najlepiej rozpoznawalnych gadżetów elektronicznych na świecie musiało być ciosem nie tylko dla wszystkich fanboy’ów iUrządzeń. Okazuje się, że na drugim końcu świata (załóżmy przez chwilę, że jesteśmy w Cupertino) znalazł się ktoś chętny postawienia mu pomnika.

Widoczny na zdjęciu pomnik Pana w Czarnym Golfie został odsłonięty w Budapeszcie. Jest on dziełem współpracy rzeźbiarza Erno Totha i Gabora Bojara, założyciela firmy GRAPHISOFT. Czemu akurat tam? Okazuje się, że drogi Apple i węgrów zeszły się już w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku.

Spotkanie miało miejsce na niemieckich targach CeBIT w 1984 roku, na których Jobs wszedł w posiadanie stworzonego przez GRAPHISOFT oprogramowania ArchiCAD. Zrobiło ono takie wrażenie na współzałożycielu Apple, że ten postanowił wesprzeć zdolnych Węgrów sprzętem komputerowym oraz sakiewkami ze złotem. [Redmond Pie]

podobne treści

 • sdf

  średnio podobny

 • Anonim

  nie przypomina Jobsa

 • kml

  wygląda raczej jak Freddy Krueger

 • rere
 • graba83

  gosc ktory nic nie wynalazl, nic nie odkryl a traktuja go jakby byl synem bozym

 • Anonim

  @graba83
  Kościół z Cupertino ma coraz więcej wyznawców , to i świętego muszą mieć. A jak będziesz źle o nim mówił to nie pójdziesz do jabłkowego raju ;)