wynalazki

Energooszczędny i bezprzewodowy odkurzacz zbija brud w kostki

Szukający nowoczesnych urządzeń ułatwiających sprzątanie wkrótce ustawią się w kolejce po AirRam marki Gtech. Odkurzacz góruje nad konkurencją na trzy sposoby.

Po pierwsze, jest bezprzewodowy, co umożliwia wysprzątanie podłogi bez urządzania baletu między gniazdkami elektrycznymi. Ponadto jest lekki i poręczny, więc nie rozbolą nas plecy. Jednak najciekawsza jest technologia gromadzenia brudu. Zamiast buchającego kurzem worka do wymiany, w środku odkurzacza AirRam znajdziemy kostki do wyrzucenia do kosza.

Pełne ładowanie wystarczy, by litowo-jonowy akumulator AirRam zasilał urządzenie około 40 minut. Zdaje się, że to niewiele, ale Gtech przekonuje, że urządzenie tak wydajnie zbiera brud, że ładowanie wystarcza, by dwukrotnie wyczyścić trzypokojowe mieszkanie.

To jeszcze nie wszystko. Urządzenie jest energooszczędne – zużywa aż 20 razy mniej prądu od odkurzacza, który pozostaje podłączony podczas pracy. Oszczędności wyliczymy na komputerze, ponieważ AirRam łączy się z pecetem za pomocą USB, by poinformować o ilości wykorzystanej energii. Wylicza też… liczbę spalonych podczas sprzątania kalorii.

AirRam jest w sprzedaży w Wielkiej Brytanii za 229 funtów. [Gtech, Pocket-Lint]

podobne treści