news

Odkurzacz marzeń

Odkurzanie to twoja zmora? Możesz odetchnąć spokojnie, ponieważ firma Neato Robotics wypuściła model odkurzacza – robota. 

Neato XV-11, dzięki systemowi RPS (Room Positioning System) sprawnie odkurzy całe mieszkanie bez wpadania na przeszkody. Ma wbudowany laser, którym „mapuje” w promieniu 360 stopni twoją podłogę. Kiedy trafia na miejsce szczególnie brudne, zapala się niebieska dioda i robot zaczyna jeździć w kółko, skrzętnie sprzątając zabrudzoną powierzchnię. Włączasz magiczny przycisk i w akompaniamencie muzyki twój robot-odkurzacz przystępuje do pracy. Wjeżdża w zakamarki, nawet tam, gdzie nie chciałoby nam się schylać. Ściany czyści specjalną szczoteczką do wysokości 3 centymetrów. Oprócz normalnego ssania ma szczotkę, która „przeczesuje” wykładzinę. Robota można nawet ustawić na tryb sprzątania podczas naszej nieobecności w domu. 

Na poniższym filmie można zobaczyć, jak Neato radzi sobie z odkurzaniem. Podczas prezentacji zostawia co prawda jeden śmiotek, ale i tak jest całkiem fajny. Kosztuje 400 dolarów. 

[Bestvac, Wired]

podobne treści

  • arek

    No tak, ale Roomba iRobot jest dostępna od dawana, robi to samo, jest tańsza, znana i wydaje sę trafniejszym wyborem.

  • zutencja

    Roomba była pionierem,fakt.Teraz są już zbliżone cenami

  • jacek.kasprzak

    Ten co pisał ten artykuł to chyba się tylko naczytał i to nie dokładnie… Neato nie ma czujnika brudu i niebieskiej diody wiec nie jeździ po brudzie w koło, taki czujnik ma roomba. Neato nie ma też szczotki bocznej do 3 cm. to również ma roomba i wiele innych tego typu odkurzaczy ale nie neato :) . Jedyna prawda to że neato świetnie nawiguje i nie odbija się od ścian. Dla zainteresowanych neato naprawde zasysa czego nie można powiedzieć o roombie . pozdrawiam.