biznesnews

Od jutra Android Pay startuje w Polsce

Zgodnie z doniesieniami z ubiegłego tygodnia, Google ogłosiło dziś datę oficjalnej premiery usługi Android Pay w Polsce. Już od jutra użytkownicy posiadający urządzenia z NFC działające pod kontrolą Androida 4.4 i nowszego będą mogli płacić za jej pomocą.

Android Pay do działania wymaga także pobrania aplikacji, za pomocą której możemy dodawać informacje o obsługiwanych kartach płatniczych (obsługiwane są karty Mastercard i Visa). Karty są następnie emulowane, a za pośrednictwem modułu NFC, można z Android Pay zapłacić we wszystkich punktach, w których obsługiwane są płatności zbliżeniowe. Podobnie jak w przypadku innych płatności zbliżeniowych, transakcje, których wartość przekracza 50 złotych, będzie trzeba autoryzować kodem PIN.

Korzystać z Android Pay już od jutra będą mogli klienci trzech banków – Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe oraz BZ WBK. Google będzie jednak chciało nawiązać współpracę również w innymi bankami, w pierwszej kolejności do programu ma dołączyć mBank.

Polska jest jednym z pierwszych rynków, na których pojawia się Android Pay. Po długich testach prowadzonych w USA, usługa ta została uruchomiona w Wielkiej Brytanii, a teraz właśnie w naszym kraju. Według Google, Polska jest świetnie przygotowana do uruchomienia Android Pay, między innymi dlatego, że w naszym kraju już teraz istnieje szeroka sieć terminali zbliżeniowych. Zauważyły to zresztą same banki, z których niemało oferuje własne systemy emulacji kart zbliżeniowych działające na podobnej zasadzie. Google jednak się tym nie zraża i w ramach promocji Android Pay planuje przeprowadzić liczne akcje partnerskie i lojalnościowe, o których mamy usłyszeć już niebawem.

Zdjęcie: Flickr/Vodafone Germany Corporate Communications

podobne treści