film

Oczekiwana długość życia nie przekracza dwóch lat. Zwiastun Teorii wszystkiego

Studio Focus Features opublikowało skierowany na brytyjski rynek zwiastun Teorii wszystkiego, czyli opowieści o życiu Stephena Hawkinga. Film zadebiutuje w polskich kinach pod koniec stycznia. Zapowiedź biografii geniusza do zobaczenia poniżej:

 

Teoria wszystkiego to niesamowita opowieść o jednym z najwybitniejszych umysłów w historii – uznanym astrofizyku, Stephenie Hawkingu, który zakochuje się w innej studentce Cambridge, Jane Wilde. Kiedyś, pełen życia, aktywny, młody chłopak, w wieku 21 lat usłyszał tragiczną diagnozę. Z Jane, walczącą u jego boku, zaczynają badać właśnie tą dziedzinę, której tak mało pozostało Stephenowi – czas. Wspólnie sprzeciwiają się chorobie i odkrywają nowe ścieżki w medycynie i nauce, osiągając sukces, o jakim nigdy się im nie śniło. Film oparty jest na wspomnieniach Jane Hawking Podróż ku nieskończoności. Moje życie ze Stephenem.

Główne role w filmie przypadły Eddiemyu Redmayne (Les Miserables. NędznicyMój tydzień z Marilyn) i Felicity Jones(Niesamowity Spider-Man 2The Invisible Woman), a obok nich w filmie zagrają także Charlie Cox (Kamień przeznaczenia, serial Zakazane imperium), Charlotte Hope (gościnne występy w serialach Gra o tron i Holby City), Emily Watson (Złodziejka książekAnna Karenina) i David Thewlis (seria Harry PotterPiąta władza). Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara za Człowieka na linie James Marsh, a polska premiera filmu ma odbyć się 30 stycznia przyszłego roku.

podobne treści