gadżetynews

Oculus Rift trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku

Oculus VR, przejęta niedawno przez Facebooka firma pracująca nad goglami VR Oculus Rift, pochwaliła się w końcu datą premiery finalnej wersji swojego urządzenia. Ma ona mieć miejsce w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Niestety nadal jest to data orientacyjna, ale przynajmniej wiadomo czego mniej więcej można się w tym temacie spodziewać. Wiadomo także, że przedsprzedaż gogli VR ma ruszyć w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Konsumencka wersja Oculus Rifta, która w dużym stopniu ma opierać się na prototypie Crescent Bay, będzie w stosunku do niego znacznie usprawniona. Oculus chwali się, że poprawiono system śledzenia ruchów, dostosowano konstrukcję do korzystania z niej zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej oraz zwiększono ogólny komfort użytkowania. Niestety zespół Oculus VR nie ujawnił na razie szczegółowej specyfikacji finalnej wersji urządzenia.

Nie ujawniono też ceny, za jaką użytkownicy będą mogli nabyć gogle Oculus Rift. Twórcy zapewniają jednak, że w ciągu najbliższych tygodni ujawnią więcej informacji na temat swojego produktu. Pozostaje trzymać ich na słowo i oczekiwać targów E3, na których najprawdopodobniej zaprezentowana zostanie finalna wersja Oculus Rifta.

podobne treści