newssprzęt

Oculus przejmuje firmę odpowiedzialną za design kontrolera Xboxa 360 i oryginalnego Kinecta

Twórcy Oculus Rift wciąż nie są zadowoleni z wyglądu prototypowych wersji swoich flagowych gogli VR. Amerykańska firma, stanowiąca od pewnego czasu część poszerzającego się imperium Facebooka, oficjalnie potwierdziła dokonanie przejęcia zespołu Carbon Design, który uczestniczył w pracach nad designem kilku flagowych gadżetów Microsoftu.

Wykonanie tego rodzaju posunięcia oznacza rzecz jasna, że twórcy gogli doszli do wniosku, że ostateczny wygląd i kształt komercyjnej wersji ich gogli wymaga jeszcze kilku istotnych szlifów. Wszystko wskazuje na to, że ich wykonanie zostanie powierzone zespołowi CD, mającemu na koncie design kilku naprawdę udanych produktów, które – bodaj szczególnie w wypadku pada Xboxa 360 – na stałe wpisały się w masową świadomość olbrzymiej części konsumentów. Zadaniem projektantów będzie oczywiście powtórzenie tego sukcesu i dopieszczenie gadżetu tak, by przez następne lata stanowiło ono niedościgniony wzór dla konkurencji. Tak całą sprawę skomentowali w swoim oświadczeniu przedstawiciele Carbon Design.

Wystarczy kilka sekund zabawy z najnowszymi prototypami Oculusa, by stwierdzić, że wirtualna rzeczywistość naprawdę nadchodzi. Zarówno z perspektywy designu, jak i inżynierii, budowanie produktu, który może stać się powszechnie dostępnym gadżetem typu VR to jedno z najbardziej interesujących wyzwań w historii branży.

 

Przy okazji, to wciąż bardzo otwarta kategoria produktowa. Biorąc pod uwagę fakt, iż jesteśmy świadkami narodzin konsumenckiego Virtual Reality, fizyczna architektura urządzeń tego typu wciąż pozostaje nieznana. Jesteśmy więc na krawędzi faktycznego zdefiniowania wyglądu, funkcjonowania i charakteru gadżetów VR.

 

Jesteśmy niezwykle podekscytowani w związku z dołączeniem do zespołu i z niecierpliwością czekamy na możliwość uczestniczenia w pracach związanych z designem Rift.

No i cóż, pomimo że zewnętrzny design gogli nie jest kwestią istotniejszą od wygody czy ogólnej jakości ich funkcjonowania, twórcy Rift postawili sobie za cel stworzenie urządzenia, którego wygląd na lata wyznaczy trendy i stanie się swego rodzaju ikoną tej konkretnej branży rynku.

Co warte odnotowania, w specjalnym oświadczeniu w tej sprawie, przedstawiciele Oculus poinformowali, że współpracują z Carbon Design przy innych, niezapowiedzianych jeszcze produktach już od niemal roku i pragną domknąć transakcję przejęcie jeszcze przed końcem bieżącego lata. Wygląda więc na to, że możemy spodziewać się paru nowości w zakresie ostatecznego kształtu gogli. Czekamy na dalsze doniesienia w ich sprawie.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści