sprzęt

Oculus obniża ceny

Choć Oculus VR jako jedna z pierwszych firm mocno postawiła na wirtualną rzeczywistość, to nie jej zestawy znajdują się na czele statystyk sprzedaży. Trudno się temu dziwić, zwłaszcza, że konkurencyjne zestawy są jednak dużo tańsze, dlatego Oculus postanowił wprowadzić spore obniżki na swój sprzęt.

Chciałoby się powiedzieć, że innowacyjność jest istotna, ale cena też ma znaczący wpływ na popularność produktu. Tym można tłumaczyć powodzenie Samsunga, który w ubiegłym roku sprzedał więcej gogli Gear VR niż HTC i Oculus razem wzięte. A przynajmniej tym zdaje sobie to tłumaczyć Oculus, który wprowadził znaczące obniżki na swoje gogle.

Zestaw gogli Oculus Rift wraz z kontrolerami Touch będzie można od teraz kupić za 598 dolarów, czyli 200 dolarów taniej niż wcześniej. Dla osób, które mają już okulary przygotowano obniżkę na same kontrolery, które można będzie nabyć za jedyne 99 dolarów. Natomiast cenę Oculus Sensor obniżono do 59 dolarów.

Obniżki z pewnością cieszą i przyczynią się do tego, że więcej osób będzie mogło pozwolić sobie na zakup tego sprzętu. Pozostaje mieć nadzieję, że pozostali producenci postanowią niebawem pójść w ślady Oculusa i również obniżyć ceny swoich zestawów VR.

podobne treści