video

Oby tak wyglądało nowe Centrum Powiadomień w iOS 7

Widgety firm trzecich w Centrum Powiadomień w iOS? Z całą pewnością nie ja jeden liczę na to, że Apple, wraz z nadejściem najnowszej wersji swojego systemu mobilnego, umożliwi nie tylko miłośnikom jailbreaka instalowanie nowych elementów w pasku powiadomień. Z pewnością ułatwiłyby one życie również „normalnym” użytkownikom iPhonów i iPadów.

Załóżmy, że Apple otworzy Siódemkę na widgety tworzone przez innych programistów. Jak mogłyby one działać i wyglądać? W rozwiązaniu tej zagadki przychodzi z pomocą bloger B13. Opublikował on na YouTubie krótki filmik, w którym pokazuje własną wizję Centrum Powiadomień. Możemy w niej zobaczyć działanie wspomnianych już widgetów: Instagama, Yelpa i Twittera, oraz przedstawiony za pomocą wszystko mówiących ikon – pasek nieodebranych połączeń oraz nieprzeczytanych wiadomości.

Wprowadzone wraz z pojawieniem się iOS 5 Centrum Powiadomień, na starcie oferowało kilka widgetów, jednak nie pozwalało twórcom aplikacji wprowadzać do niego własnych. Wierzę, że zmieni się to w iOS 7, które zostanie zaprezentowane podczas tegorocznej konferencji Worldwide Developers Conference w czerwcu.

Pozostałe, równie ciekawe pomysły na działanie poszczególnych elementów iOS 7, znajdziecie na kanale BlogB13.

podobne treści