news

Obraz z projektorów to przyszłość 3D?

Technologia Photon, czyli nowy pomysł HP, polega na zastosowaniu
czterech projektorów do stworzenia trójwymiarowego obrazu widocznego z
różnych odległości i niezależnie od kąta patrzenia. Niestety, żenujące
okulary nadal trzeba będzie nakładać.

Photon to obecnie propozycja dla przedsiębiorstw. HP przekonuje, że technologia pomoże „przeobrazić sposób, w jaki dokonuje się prezentacji produktów”, ponieważ obraz może być wyświetlany w dowolnym rozmiarze, nawet na ścianie budynku. Sprawdzi się na przykład na pokazach mody.

Sekret systemu Photon to oprogramowanie, ponieważ hardware to nic nowego: cztery projektory, plansza i komputer. Chris Willis z HP tłumaczy, że wielkość obrazu to dla technologii żadne wyzwanie, a najsilniejszy punkt Photona to możliwość swobodnego poruszania się po pomieszczeniu, w którym wyświetlany jest obraz 3D.

Na razie zastosowania są komercyjne, ale w przyszłości technologia może się znaleźć także w domach. Co powiedzielibyście na takie kino domowe? [HP Labs]

podobne treści

  • krzysztof.irc

    Pani Aniu a może by tak trochę więcej informacji, jakieś zdjęcia, filmy lub coś …

  • Michał Jankowski

    Przecież na końcu artykułu jest link. POLACY PRZESTAŃCIE WRESZCIE NARZEKAĆ !!!! Jeżeli serwis wam się nie podoba to zmieńcie na inny. Czytajcie sobie engadget.com albo cokolwiek innego. Nikt was nie zmusza do przeglądania gizmodo.pl. Co za malkontenci … nie mam siły !!