news

Obejrzyj zdjęcia panoramiczne na PS3

PlayMemories to nowa aplikacja na konsolę PS3, służąca do porządkowania i wyświetlania fotografii panoramicznych 3D. Aplikację PlayMemories można pobrać za darmo z serwisu PlayStationStore. Zapewnia ona posiadaczom konsoli PS3 zupełnie nowe wrażenia przy wyświetlaniu kolekcji zdjęć 2D i 3D. Do wybierania obrazu oraz jego powiększania i zmniejszania można użyć kontrolera DUALSHOCK3 lub bezprzewodowego kontrolera SIXAXIS.
 
Na rynku jest coraz więcej aparatów cyfrowych Sony z technologią 3D. Dostępny w nich tryb panoramy 3D umożliwia rejestrację trójwymiarowego obrazu o bardzo szerokim kącie: wystarczy nacisnąć spust migawki i przemieszczać aparat w lewo i w prawo. W chwili obecnej tryb panoramy 3D dostępny jest w modelach NEX-5/NEX-3, Cyber-shot WX5 i Cyber-shot TX9, jak również w nowych aparatach z półprzezroczystym lustrem α55 i α33.
Trzeba mieć oprogramowanie systemowe konsoli PS3 w wersji 3.40 lub późniejszej. Do wyświetlania obrazów 3D potrzebna jest konsola PS3, telewizor 3D i kabel High Speed HDMI. Panoramy 3D są zapisywane w formacie Multi Picture File Format (MPF). Do fotografowania panoram 3D aparatami NEX-5 i NEX-3 wymagane jest oprogramowanie układowe w wersji 0.2 lub nowszej.​

podobne treści