newstablety

Obama przeciw iPadom

Barack Obama już wcześniej poruszył Amerykę swoimi krytycznymi komentarzami wobec gier widedo. Teraz zwrócił uwagę na iGadżety Apple’a. Podczas swojego wystąpienia na Uniwersytecie w Hampton stwierdził, że iPody, iPady, ale także konsole do gier zagrażają demokracji.

Według Huffington Post, Obama powiedział:

„Pochodzicie z epoki, która przez całą dobę bombarduje nas wszelkimi informacjami i różnornymi opiniami, z których część ma niewiele wspólnego z prawdą. (…) A dzięki iPodom, iPadom, Xboxom czy PlayStation – którymi zresztą nie potrafiłbym się posłużyć – informacja zamienia się w chaos, formę rozrywki, raczej narzędzie władzy niż wyzwolenia. Ta informacja wywiera nacisk nie tylko na każdego z was, ale również na państwo i demokrację.”

Jak się okazuje, nowe technologie to zło wcielone, niszczące naszą cywilizację. To nic, że powstają przy nich coraz to nowe miejsca pracy. To nic, że ułatwiają nam to, co i tak robimy, i dają nowe możliwości. I nieważne, że człowiek, prócz pracy, potrzebuje też czasem chwili rozrywki. iPad po prostu jest dziełem szatana. I terrorystów.

Obama chyba zapomniał odwrócić medal na drugą stronę… [Jack Loftus/giz, Huffington Post]

podobne treści

 • yamcha7

  No i ma rację.

 • Artur Kiełbowicz

  telefony to też pewnie zło wcielone :) uśmiałem się -news podobny do tego sprzed chyba kilkunastu miesiecy kiedy parlament chyba izraelski uznał mp4 za dzieło szatana :)

 • drmizantrop

  ma to swój ukryty sens :) nie pamiętacie newsa o niewolniczej pracy przy pakowaniu i produkcji myszek ?? o takim miejscu prac pisze pan Jack ??? nasze gadzety powstają i dają nam wiele radości a informacje mamy na talerzu ale czy to są informacje jakich potrzebujemy ???? ktoś za nas decyduje co pokazac a co nie :)

 • dfgsedgse

  Też się z obamą zgadzam.Dawniej był głód informacyjny rząd kontrolował jej źródła i do zwykłego wyjadacza chleba docierał jedynie przefiltrowany przekaz. Natomiast teraz informacji jest tak dużo że nasze mózgi nie są w stanie jej przetworzyć. Jedno i drugie jest sposobem kontroli informacji. I w ogóle totalitaryzm to jedyny ustrój który dla człowieka ma rację bytu.

 • shingo00

  100% racji dla Obamy – technologia jest dla ludzi, a nie ludzie dla technologii – coś jest nie tak z ludźmi bo jeśli jakiegoś cudu techniki zabraknie ta są smutni nie wiedza co zrobić i ogółem tacy nie do życia

 • sebek.b

  Lepiej jak jest jedno źródło prawdy obiawionej i nazywa się rząd. Jak człowek ma wybór i sam może decydować która informacja wydaje mu się rozsądna to jest to dzieło szatana. Czerwonych jest pełno nawet w stanach…