aplikacje

Obama ma przedwyborczą aplikację na iPhone’a

Politycy nie od dziś wiedzą, że warto korzystać z tych samych rozwiązań technologicznych, co wyborcy – przynajmniej w trakcie kampanii. Nie brak więc zdjęć na Facebooku oraz złotych myśli polityków na Twitterze. Ale to ubiegający się o reelekcję Barack Obama pierwszy wpadł na pomysł własnej aplikacji.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych już 6 listopada, więc Obama postanowił poinformować użytkowników iOS (już w App Store) i Androida (wkrótce), co myśli o podatkach, polityce zdrowotnej, roli kobiet i o… Romney’u, czyli swoim konkurencie.

Z darmowej aplikacji Obama for America zwolennicy lub potencjalni zwolennicy dowiedzą się o wiecach wyborczych, przekażą dotację na kampanię i zarejestrują się w punkcie wyborczym. Interfejs jest prosty i intuicyjny, a wiadomości nieustannie aktualizowane. Politycy z innych krajów powinni zerknąć na pomysł, by zobaczyć nowoczesną kampanię.

U nas właśnie minął półmetek kadencji, więc Bronisław Komorowski i potencjalni kontrkandydaci już powinni zacząć się interesować rozwiązaniem. Chodzi o to, by to zrobić jako pierwszy i od razu zrobić to dobrze. [Obama for America w Appstore]

podobne treści