grynews

Obama ma pomysł na grę wideo

Prezydent USA Barack Obama od dłuższego czasu pokazuje jak bardzo interesuje się najnowszymi środkami przekazu. Już w kampanii prezydenckiej jedną z głównych metod komunikacji był dla niego Twitter. Teraz Obama chce zadbać o świadomość ekonomiczną komputerowych graczy. Zaproponował Steve’owi Balmerowi, szefowi Microsoftu, stworzenie gry wideo o… bilansowaniu budżetu. Wszyscy gracze zapewne już skaczą z radości!

To jasne, że dla polityka babranie się w cyferkach jest równie ekscytujące co wyścigi samochodowe czy rozwalanie mieczem hord orków. I nic dziwnego, że tą ekscytacją chciałby się ze wszystkimi podzielić. Ale czy jest to materiał na grę, przy której maniacy Xboxa będą zarywać noce? [Kat Hannaford/giz, USA Today, Kotaku]

Zdjęcie: Sumrow

podobne treści

  • Anonim

    To zależy – jeśli w grze wcielasz się w Prezydenta, rządzisz swoim państwem, budżetem itd to czemu nie? Jest wiele dobrych gier strategicznych.

  • bzdura

    pewnie! gry to nie tylko strzelanki, jest cala masa gier ktora iloscia opcji i ekranow z cyferkami zapewne smiertelnie przestraszylyby autora artykulu.