grytablety

Nvidia uruchamia usługę streamingu gier i aktualizuje SHIELD do Androida Lollipop

Wprowadzając do swojej oferty tablet SHIELD, Nvidia spowodowała sporo zamieszania obiecując możliwości graficzne, które zwykle znaleźć można w pełnowymiarowych maszynach. Jednak instalowany fabrycznie na tym urządzeniu Android 4.4 nie wykorzystywał w pełni możliwości urządzenia. Zmienić ma to aktualizacja do Androida 5 Lollipop, którą użytkownicy mają otrzymać już w przyszły wtorek.

Tablet Nvidii będzie więc jednym z pierwszych urządzeń, które otrzymają najnowszą wersję Androida. Jednocześnie będzie pierwszym, który otrzyma jego wersję skompilowaną dla procesora Tegra K1, co ma przełożyć się na znacznie zwiększoną responsywność aplikacji systemowych.

Ale aktualizacja do Androida 5 to nie wszystko – w listopadzie zaktualizowany ma zostać też SHIELD Hub, czyli aplikacja pozwalająca na wyszukiwanie gier zoptymalizowanych pod kątem urządzeń wyposażonych w procesor Tegra K1. Aktualizacja zawierać będzie też pełną integrację z nową usługą GRID, która pozwala na strumieniowanie gier znanych z komputerów PC. W początkowym etapie na serwerach GRID znajdować ma się ponad 20 głośnych tytułów (takich jak na przykład Arkham City czy Borderlands 2), a w każdym kolejnym tygodniu oferta ma być poszerzana o kolejne. Do końca czerwca przyszłego roku korzystanie z platformy GRID ma być darmowe.

Dodatkowo Nvidia uruchomiła promocję The Green Box Bundle – od dziś każdy, kto kupi tablet SHIELD w wersji z 32 GB pamięci i modemem LTE, otrzyma w zestawie gry Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2 oraz Portal. Na stronie producenta taki zestaw kosztuje 399 dolarów.

podobne treści