tablety

Nvidia ujawnia platformę Kai

Na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Nvidia, oświadczyła, że pracuje nad platformą z układem Tegra 3 za 199 dolarów.

Nvidia nie zamierza jednak rozpoczynać produkcji własnych tabletów. Opracowywana przez nich platforma o nazwie Kai, ma być sposobem na „demokratyzację” (cokolwiek to miałoby znaczyć – tablety pod strzechy?) swojego czterordzeniowego chipu. Nvidia chciałaby sprawić, by na rynku pojawiły się konkurencyjne do Kindle Fire tablety z Androidem 4.0 w cenie 199 dolarów. Zdaniem Nvidii Kindle Fire jest w odpowiedniej cenie, ale nie może poszczycić się najlepszymi osiągami. Wiceprezes Nvidii, Rob Csonger ujął to w w ten sposób:

Naszą strategią jest zaoferowanie czterordzeniowych tabletów z Androidem Ice Cream Sandwich za 199 dolarów. Sposobem na to jest platforma, którą opracowaliśmy, o nazwie Kai. Wykorzystuje ona drzemiące w Tegrze 3 możliwości by opracować tablet w dużo niższej cenie. Udało się to nam dzięki wielu innowacjom, które opracowaliśmy by zmniejszyć zużycie energii przez wyświetlacz, i dzięki użyciu tańszych komponentów w samym tablecie.

Nvidia twierdzi, że jej partnerzy pracują już nad tabletami wykorzystującymi platformę Kai, ale nie podaje konkretnych producentów ani kiedy możemy spodziewać się tanich tabletów z Tegrą 3 na pokładzie.

Csonger wspomniał także, że Nvidia planuje wykorzystać pojawienie się Windowsa RT:

“Najbardziej ekscytujący dla nas jest rozpad jaki nastąpi w świecie komputerów PC, który będzie końcem monopolu Windowsa i Intela. Możliwość uruchomienia Windowsa RT na ARM jest wielką szansą dla Nvidii.”

[Wired]

podobne treści