smartfony

Nubia-α: smartphone przyszłości od ZTE

Możliwości obecnych smartwatchy już są całkiem spore, ale ZTE uważa, że w przyszłości jeszcze się one zwiększą. Podczas tegorocznych targów IFA 2018 w Berlinie, Chińczycy zamierzają pokazać urządzenie o nazwie nubia-α, które jest ich wizją przyszłości telefonów. Według ZTE będziemy je nosić na nadgarstkach.

Nie jest to z pewnością wizja ani szczególnie nowatorska, ani osamotniona, ale w tym wypadku roztoczona jest ona z wyjątkowym wdziękiem. A do tego będzie to realny produkt.

ZTE nubia-α jest więc połączeniem zegarka i smartphone’a. A właściwie smartphonem w bransolecie. Urządzenie ma duży, elastyczny ekran OLED, który zajmuje sporą część bransolety. Można z niego uzyskać dostęp do różnych aplikacji, tak jak na telefonie. Dzięki wbudowanemu modemowi 4G odbieranie połączeń, zwykłych i wideo, powiadomień z przeglądarki czy korzystanie z większości dostępnych aplikacji komórkowych odbywać powinno się bez problemów.

Niestety na razie nie znana jest jeszcze dokładna specyfikacja urządzenia ani jego data debiutu, ale pojawiły się już plotki, że w sklepach pojawi się ono w trzecim kwartale bieżącego roku.

podobne treści