internetportale społecznościowe

NRA ucieka przed krytyką w mediach społecznościowych

Po piątkowej masakrze w amerykańskiej szkole w Newtown życie powoli wraca do normalności. Pod okiem ochrony dzieci wracają dziś do szkoły. Kiedy National Rifle Association wróci do mediów społecznościowych?

Po piątkowej strzelaninie w szkole podstawowej Sandy Hook National Rifle Association – największy amerykański lobbysta na rzecz posiadania broni, zamilkł w mediach społecznościowych. Facebookowy profil organizacji jest nieosiągalny, co sugeruje, że NRA celowo go ukryła, natomiast ich konto na Twitterze zamilkło w piątek w połowie kampanii rozdawania przedświątecznych prezentów.

 

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym NRA, w obliczu fali krytyki za stałe poparcie dla posiadania broni, po prostu znika z mediów społecznościowych. Ostatni raz zdarzyło się to po tym jak uzbrojony szaleniec zaczął strzelać do ludzi na premierze Batmana.

Niezależnie od tego co można sądzić o posiadaniu broni, 1,7 miliona fanów na Facebooku nie zasługuje na to, by chować się przed nimi właśnie wtedy, gdy dzieje się coś złego. Taktyka uciekania przed krytyką raczej nie pomoże w wytłumaczeniu, że broń to nie zabawka a za spust pociąga człowiek.

podobne treści