news

Nowy YouTube

Same dobre wiadomości. Widok strony YouTube będzie bardziej przejrzysty i czytelny, a skupienie na oglądanym właśnie filmie łatwiejsze. YouTube testował nowy widok od stycznia na 10% użytkowników i odnotował 6-procentowy wzrost aktywności w tej grupie.

Zmiany to m.in. skupienie na wyszukiwarce filmów, kolumna z prawej przeznaczona na propozycje filmów do obejrzenia i koniec systemu pięciu gwiazdek. Zamiast niego pojawią się symbole kciuka skierowanego w dół i w górę. „Linkowanie” filmu dołączy go do wcześniej obejrzanych przez ciebie filmów, więc powstanie lista twoich ulubionych klipów.

YouTube's Going to Look Mighty Different SoonNowa funkcja Autoplay umożliwi automatyczne odtwarzanie sugerowanych filmów. Komentarze także będą wyglądać inaczej. Osobne miejsce na komentarze osoby, która umieściła film w sieci pozwoli na zadawanie jej pytań przez pozostałych użytkowników. Wysoko oceniane komentarze będą umieszczone wyżej, a odpowiedzi wideo zostaną włączone do konwersacji w komentarzach.
YouTube's Going to Look Mighty Different SoonZmiany to zwrot w stronę użytkowników: nazwisko osoby, która umieściła film będzie umieszczone nad filmem, może je ona edytować. Nazwisko tej osoby i funkcja „subskrybuj” są tuż nad filmem, a link „więcej informacji” znajdzie się pod klipem. Logiczne.

Kiedy zobaczycie nowy YouTube, nie mówcie, że was nie ostrzegaliśmy!

podobne treści

  • likaon

    Zmiany w komentarzach im nie wyszly. W efekcie na samej gorze mamy bzdurne posty w stylu: „Awsome!!! rULes” etc.
    IMHO YB 2010 jest mniej przejrzysty.