newssprzęt

Nowy ultrabook Acera – Aspire S7

Berlińskie targi IFA, a co za tym idzie – kilka ostatnich dni, można chyba podsumować jednym, bardzo wiele mówiącym słowem „hybryda”. Takiego wysypu premier najprzeróżniejszych mieszanek tabletów, laptopów i smartfonów nie mieliśmy jeszcze chyba nigdy wcześniej. Schemat ten postanowiła przełamać tajwańska firma Acer, która zaprezentowała wczoraj nowego, bazującego na Windowsie 8, 11-calowego ultrabooka Aspire S7.

Urządzenie dysponuje 11-calowym ekranem pojemnościowym Full HD o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, a według The Verge w jego specyfikacji znajdziemy m.in. procesor trzeciej generacji Core Intela (i5 lub i7), garść standardowych portów HDMI i USB 3.0, solidną, bardzo cienką, magnezowo-aluminiową obudowę oraz nie wiadomo jaką ilość pamięci operacyjnej RAM (można chyba jednak domniemywać, że będą to – zależnie od wybranej konfiguracji – 4 lub 8GB). Tyle wiemy. Design Aspire S7 w oczywisty sposób nawiązuje do ultra-cienkich laptopów, które już w przeszłości zaznaczyły swoją obecność na rynku. Trzeba przyznać, że jest przy tym bardzo przyjemny dla oka.

Póki co nie znamy ani konkretnej daty premiery, ani potencjalnej ceny tego urządzenia. Jak tylko dowiemy się czegoś więcej – damy wam znać. Poniżej krótka galeria zdjęć z serwisu The Verge (w źródle także filmik).

[Verge]

podobne treści