news

Nowy Trojan jak Robin Hood

Klienci pewnego brytyjskiego banku powinni trzymać na kontach dokładnie 799 funtów. Powyżej tej sumy zostaną okradzeni. Chodzi o nową wersję trojana, Zeus v3, która od początku miesiąca wyssała pieniądze z ponad 3 tysięcy kont. M86 Security mówi, że „nigdy jeszcze nie mieli do czynienia z tak niebezpiecznym i wyszukanym atakiem”.

Nie lubię użycia słowa „wyszukane” w odniesieniu do przestępców.

Trojan dostaje się do systemów działających w Windowsie. wyszukuje dane w przeglądarce Internet Explorer oraz w Adobe Readerze, ale nie tylko. Czeka, aż użytkownik zaloguje się do internetowego banku i przelewa pieniądze na inne konto, jeśli stan posiadania danej osoby to co najmniej 800 funtów. Tradycja Robina Hooda najwyraźniej żyje.

Większość antywirusów nie widzi trojana, więc M86 zaleca „wyjątkową czujność”. [Kyle VanHemert/giz, Telegraph, CrunchGear]

podobne treści

 • Anonim

  Super, z oszczędności życia pozostaje 800 funtów. Czyli tyle ile trzeba żeby kupić pistolet i palnąć sobie w łeb.

 • a

  a nazwa tego PEWNEGO banku????????

 • Karol

  Ciekawe czy używali oprogramowania antywirusowego, człowiek myśli że mając soft jest bezpieczny. Niestety wszystko zależy od tego jak dobry ma się program. Ja się na swoim zawiodłem.

 • bart98

  Karol, zestaw od PC tools nie kosztuje duzo, a oni maja naprawde dobre pewne oprogramowanie, uzytkuje i w domu i w firmie i jest ok