newstablety

Nowy, tani tablet Platinet Omega MID7031

O tanich tabletach nie można niestety powiedzieć zbyt wiele dobrego. Ich jedyną zaletą jest zazwyczaj adekwatna do ich miernej specyfikacji, bardzo przystępna cena (kwestia wymagań). No, ale skoro już pojawiają się na rynku i stale cieszą się dość sporą popularnością – trudno nie mówić o nich wcale. W sprzedaży ukazał się właśnie nowy, względnie tani, 7-calowy tablet Omega MID7031 firmy Platinet.

Urządzenie – czego można się było spodziewać – raczej nie wznosi się na wyżyny wydajności (Nexus 7 pożera je samym spojrzeniem). Pod jego maską – nie licząc 7-calowego, 5-punktowego ekranu multitouch o rozdzielczości 800×400 pikseli – znajdziemy m.in. jednordzeniowy procesor Boxchip A10 (Cortex A8 + Mali-400) o częstotliwości taktowania 1GHz, 512MB RAM-u (DDR3), 4GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej kartą microSD), łączność WiFi, złącza miniUSB i miniHDMI, 0,3-megapikselową kamerkę, moduł Bluetooth 2.1 oraz zaskakująco słabą, 2800mAh baterię (na ile ona może wystarczyć? Z 2,5 godziny?). Całość pracuje (i całe szczęście, bo chyba nikt nie zdziwiłby się na widok Gingerbreada) pod kontrolą prawie najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Cóż, mogłoby być lepiej.

Tablet Omega MID7031 jest już dostępny w ofercie oficjalnego sklepu Platinet za niecałe 600 złotych (bez złotówki). Można go jednak kupić także w droższej o okrągłą stówę wersji z wykupionym na rok internetem. Jak myślicie – przyszły hit polskich supermarketów?

[platinet]

podobne treści