newstabletyWiadomość główna

Nowy tablet Kindle Fire niebawem w produkcji?


Jak informuje portal Digitimes, Amazon złożył niedawno serię zamówień w tajwańskiej firmie Catcher Technology na podzespoły przeznaczone do produkcji nowego tabletu Kindle Fire 2.

W ostatnich miesiącach pojawiały się już rozmaite plotki i niepotwierdzone, z reguły całkowicie nieoficjalne informacje o planach Amazon dotyczących wypuszczenia na rynek nieco większego odpowiednika 7-calowego Kindle Fire. Jedne mówiły o tym, że osiągnie on rozmiar 9-ciu, inne zaś, że aż 10 cali, wedle zapowiedzi przerastając dość znacząco (mniej więcej o głowę) swego starszego kuzyna. Czy nawet brata. Spekulowano też, że 10-calowa wersja może być wyposażona w czterordzeniowy chipset Nvidia Tegra 3.

Tym razem, z rzecz jasna anonimowych źródeł Digitimes, dowiadujemy się, że Amazon, choć na razie nie ujawnił nawet szczegółów dotyczących specyfikacji lub daty premiery Kindle Fire 2, zlecił Tajwańczykom z Carter Technology produkcję podzespołów niezbędnych do wydania na świat nowego tabletu. Co to oznacza?

A oznacza to ni mniej ni więcej tyle, jeśli tylko potwierdzą się informacje zamieszczone na portalu, że powinniśmy już niebawem usłyszeć o uruchomieniu przez Amazon masowej produkcji nowego Kindle Fire. No, i… tyle. Chyba jednak aż, prawda?

[pocketnow, bgr, digitimes]

podobne treści