newstablety

Nowy tablet HTC (Flounder) z certyfikatem Wi-Fi Alliance

Tajwański gigant zdaje się powoli przygotowywać grunt pod długo zapowiadany powrót na rynek tabletów. Nowy, niewymieniony z nazwy gadżet tego typu ze stajni HTC pojawił się w dokumentacji potwierdzającej otrzymanie przezeń certyfikatu organizacji Wi-Fi Alliance.

Z treści udostępnionej dziś publikacji stowarzyszenia wynika, że nowy tablet Tajwańczyków zostanie wyposażony w moduł dwuzakresowej łączności Wi-Fi w standardzie 802.11, który został objęty wspomnianym certyfikatem. Na tym jednak koniec wszelkich konkretów. Jak to już w tego rodzaju sytuacjach bywa, dokumenty nie zawierają żadnej wzmianki na temat bazowych podzespołów urządzenia, wspominając jedynie, że jest on w rzeczywistości tabletem i że pracuje pod kontrolą testowanego przez Google systemu operacyjnego Android L.

Niestety, jak można było się tego spodziewać, publikacja organizacji nie potwierdza, ani też nie zaprzecza plotkom na temat możliwej przynależności tabletu do rodziny gadżetów z serii Google Nexus. Sugeruje to jednak poniekąd obecność widocznego na grafice poniżej, pozornie niewiele znaczącego słowa „flounder”, które to według wcześniejszych wycieków stanowi ponoć nazwę kodową nowego tabletu HTC dedykowanego tej rodzinie. Czy tak też będzie w rzeczywistości – dowiemy się najwcześniej we wrześniu.

Gwoli przypomnienia, z poprzednich, wciąż niepotwierdzonych medialnych spekulacji wynika, że nowy tablet HTC i Google zostanie wyposażony w 9-calowy ekran o rozdzielczości 2048 na 1440 pikseli (281 PPI), wspierany 2 gigabajtami RAM-u, 64-bitowy procesor Nvidia Tegra K1 o częstotliwości taktowania 2,5 GHz, 8-megapikselowy aparat główny, zestaw głośników, moduł NFC, łączność LTE oraz 16 bądź 32 GB standardowej pamięci wewnętrznej. Według plotek, potencjalne ceny tabletu powinny oscylować – w zależności od wybranej konfiguracji – wokół kwot zbliżonych do 400 bądź 500 dolarów.

Źródło: Engadget.com

podobne treści