gadżetynews

Nowy standard kart SD to potencjalnie aż 128 TB pojemności

Nie da się zaprzeczyć, że karty SD są wyjątkowo przydatne. Obecnie korzystają one z dwóch standardów – SDHC i SDXC w wersji normalnej oraz micro. Teraz jednak pojawi się nowy standard o nazwie SDUC (od SD ultra capacity).

Jak zapowiada organizacja SD Association, karty w nowym standardzie SDUC rzeczywiście będą „ultrapojemne”. Nowy standard pozwoli bowiem na zapisanie maksymalnie aż do 128 terabajtów danych co oznacza, że nowe karty będą aż 64 razy bardziej pojemne niż maksymalna pojemność kart SDXC.

Dodatkowo karty SDUC otrzymają oznaczenie Express, co oznacza, że będą mogły zapisywać dane z prędkością 985 megabajtów na sekundę.

„Wraz z SD Express nasze karty pamięci wznoszą się na zupełnie inny poziom stając się właściwie wymiennymi dyskami SSD,” stwierdził szef SDA, Hiroyuki Sakamoto. „SD Express zapewnią szybkość niezbędną do przenoszenia dużych ilości danych generowanych przez komunikację bezprzewodową, nagrania w super slow-motion, serie zdjęć w formacie RAW, kamery 360 stopni czy nagrania w 8K.

Na razie niestety nie wiadomo, kiedy na rynku pojawią się pierwsze karty SDUC Express, ani ile będą one kosztować.

podobne treści