newssmartfony

Nowy Sony Xperia Sola


Sony zapowiedziało dziś rychłe pojawienie się na światowych rynkach swojego najnowszego dziecka – 3,7-calowego Sony Xperia Sola, oferującego innowacyjną technologię nawigowania w sieci: „floating touch”.

Urządzenie posiadać będzie ekran LCD TFT o rozdzielczości 854×480, wyświetlający obraz w technologii Sony Reality Display, generowanej przez autorski silnik graficzny tej firmy – Mobile BRAVIA Engine. Ponadto, Xperia Sola ma być wyposażona w dwurdzeniowy chipset NovaThor (1GHz), 5-megapikselową kamerę HD (720p), 512MB pamięci operacyjnej RAM, radio FM i w mogącą pomieścić aż do 8 gigabajtów danych pamięć wewnętrzną. Ma także zapewniać obsługę technologii WiFi, Bluetooth, NFC, aGPS i USB. Nieźle. Może poza tym, że bazowym OS-em smartfonu będzie starszy z Androidów – 2.3 Gingerbread, którego aktualizacja do najnowszego Ice Cream Sandwich, wedle zapowiedzi, nastąpi dopiero latem.

Co zaś takiego kryje się za określeniem „floating touch” i na czym polegać ma ta nowatorska technologia? Ano z grubsza na tym, że wyświetlane w przeglądarce internetowej Xperii linki do stron, mają zachowywać się pod  zawieszonym nad ekranem palcem dokładnie w ten sam sposób, co pod kursorem myszki. I… w sumie tyle. Przynajmniej na razie, bowiem Sony stale pracuje nad ulepszeniem tej technologii i zapowiada zwiększenie jej funkcjonalności już w nieodległej przyszłości.

Dodatkowo, ciekawym faktem jest, że Sony Xperia Sola będzie telefonem czterozakresowym, czyli potrafiącym obsłużyć prawie wszystkie sieci GSM świata, występujące w dowolnym jego regionie.

O ile tylko jest na nich zasięg.

[Slashgear]

podobne treści