newssmartfony

Nowy smartfon od Philipsa – W732

Zwrot „smartfon Philipsa” brzmi w Europie trochę jak średnio udany dowcip. Nie da się ukryć, że telefony ze stajni holenderskiego (acz mocno umiędzynarodowionego) koncernu nie cieszą się na Starym Kontynencie zbyt wielką popularnością i niewiele wskazuje na to, by miało się to prędko zmienić (znacie kogokolwiek kto by takowy posiadał? Ja nie). No, ale Europa to nie wszystko. Już niebawem w Chinach (gdzie od czasu do czasu ukazują się podobne urządzenia) zadebiutuje kolejny smartfon sygnowany logo Philipsa – W732.

Głównym atutem telefonu ma być jego… bateria (tak, tak!). Philips W732 może pochwalić się 2400mAh akumulatorem, który według deklaracji jego producenta, dzięki swojej pojemności i kilku energooszczędnym trikom, zapewni mu do około 10 godzin nieprzerwanej pracy (tj. właściwie 10,5 godziny surfowania po sieci i jakieś 13 godzin rozmów. Nieźle). Niestety – dalej nie jest już tak dobrze. Smartfon dysponuje 4,3-calowym ekranem LCD IPS o rozdzielczości 800×480 pikseli (WVGA), jednordzeniowym procesorem MediaTek MT6575 o częstotliwości taktowania 1GHz, 5-megapikselową kamerą, modułem Bluetooth, GPS, a także wsparciem dla Dual SIM. Całość pracuje pod kontrolą (co należy chyba uznać za plus) prawie-najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Wymiary telefonu to 126.37 x 67.44 x 12.3 mm (waga – 166,5g).

Premiera smartfonu Philips W732 nastąpi – jak już wspomniano – „niebawem” (firma posłużyła się bardzo wygodnym zwrotem „soon”), a pierwszym krajem, w którym będzie można go kupić, będą Chiny.  Na razie nie wiadomo czy telefon ukaże się gdziekolwiek indziej (jeśli tak – to pewnie nie za szybko. W sumie… niewielka strata).

[engadget]

podobne treści