news

Nowy samolot szpiegowski Boeinga nie będzie musiał lądować przez 5 lat

SolarEagle jest zwycięzkim projektem Boeinga na bezzałogowy samolot będący w stanie latać na wysokości prawie 20 kilometrów nad ziemią przez pięć długich lat, w takcie których będzie brać udział w misjach zwiadowczych. Testy tego napędzanego energią słoneczną samolotu rozpoczną się w 2014 roku.

​Bezzałogowy samolot Boeinga wygrał konkurs zorganizowany przez DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) o nazwie Vulture II. To jeden z tych projektów, który ma na celu wyłonienie nowych, zaawansowanych technicznie technologii i wprowadzenie ich w życie. By udowodnić swoją przydatność, SolarEagle będzie musiał latać w ziemskiej stratosferze przez maksymalnie 90 dni.

SolarEagle będzie wyposażony w kilka silników zamontowanych w mierzącym 120 metrów skrzydle w zbudowanymi panelami słonecznymi. Samolot zaprojektowany przez Boeinga nie będzie w stanie zabierać na swój pokład bomb. Jedyne do czego będzie zdolny, to pomagać w namierzaniu celi dla bomb zrzucanych przez inne samoloty. [Matt Hardigree/io9]

podobne treści

  • ktoosiu

    Zapomnieliście dopisać że ma co 30 dni mieć międzylądowania -.-