newstablety

Nowy, rozczarowujący Samsung Galaxy Tab 3

Samsung stawia na uniwersalność. Koreańska firma wcale nie zamierza ułatwiać zadania Google i zaprezentowała dziś nowy, 7-calowy tablet Galaxy Tab 3, który ukaże się na rynku już w maju tego roku.

Nie trzeba być żadnym specjalistą, by domyśleć się, że nowe cacko Samsunga ma w zamyśle stanowić konkurencję dla dominujących na rynku 7-calowych tabletów Nexusa 7 i iPada Mini. Słowo „nowe” jest tu zresztą chyba delikatnym nadużyciem – Galaxy Tab 3 to w gruncie rzeczy odświeżona, odrobinę podrasowana wersja tabletu Galaxy Tab 2, który pojawił się na rynku w drugim kwartale zeszłego roku. Niestety – nie ma w tym stwierdzeniu ani cienia przesady.

Urządzenie dysponuje 7-calowym ekranem TFT o rozdzielczości 1024 na 600 pikseli, nieznanym, dwurdzeniowym procesorem o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, 1 GB-em RAM-u, dwoma – 1,3 i 3 MPx – kamerkami, radiem Bluetooth 3.0 i 8 bądź 16 GB-ami standardowej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej do nawet 64 GB z pomocą karty microSD). Mierzą około 11,11 x 18,8 x 0,99 cm całość pracuje pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean i ukaże się na rynku w dwóch wersjach – Wi-Fi oraz z wbudowanym modemem 3G.

Pierwsza z nich pojawi się w sklepach już w maju – na drugą trzeba będzie poczekać aż do połowy (zapewne) czerwca. Ceny obydwu modeli pozostają na razie nieznane.

Niemniej, wydaje mi się, że jeśli okażą się droższe od 7-calowego tabletu Galaxy Tab 2 – trudno będzie powiedzieć o nich cokolwiek pozytywnego.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści