newssmartfony

Nowy Pantech Vega Racer 2 z ceramiczną obudową


Południowokoreańska Firma Pantech zapowiedziała rychłe wypuszczenie na swój rodzimy rynek pierwszego wyposażonego w ceramiczną obudowę smartfonu – Pantech Vega Racer 2.

Druga, ulepszona wersja zeszłorocznego Racera ma pojawić  się na sklepowych półkach w końcu kwietnia lub na początku maja, oferując swym rodakom – przynajmniej w znanej nam części listy – całkiem przyzwoitą specyfikację.

Ma ona obejmować między innymi: wspomnianą już, ceramiczną obudowę, podobną do tej, w jaką – wedle plotek – wyposażony ma być najnowszy Samsung Galaxy S III; 4,8-calowy ekran LCD (720p) wykonany (choć nie jest to jeszcze całkowicie pewne) z przypominającego Gorilla Glass szkła, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 (1,5GHz), a także spotykaną coraz częściej w standardzie obsługę interfejsu radiowego LTE. Całość, choć na wygłaszanie ostatecznych sądów na razie dużo za wcześnie, prezentuje się co najmniej bardzo przyzwoicie.

Póki co – nie wiadomo jednak czy Pantech Vega Racer 2 ukaże się gdziekolwiek poza Koreą Południową i choć producent wcale tego nie wyklucza – szkoda byłoby, gdyby w planach ewentualnej ekspansji smartfonu poza Azję nie znalazło się miejsce dla naszego rodzimego rynku.

[pocketnow]

podobne treści