news

Nowy, mocny zoom w Handycamach

W skrócie: 

– nagrywanie wyraźnego, czystego filmu o standardowej rozdzielczości na wymiennej karcie pamięci flash (DCR SX15E) lub na twardym dysku (DCR-SR15E)

– mocny, 50-krotny zoom optyczny
– ekran Clear Photo LCD 6,7 cm (2,7″)
– stabilizator SteadyShot, rozpoznawanie twarzy i lampa wideo
– łatwe wykonywanie kopii zapasowych – funkcja bezpośredniego kopiowania na zewnętrzny twardy dysk i współpraca z nagrywarką DVDirect Express.
Jesteście jeszcze z nami? Sony naprawdę nas rozpieszcza na trwających obecnie targach IFA w Berlinie. Tym razem przedstawił lekką, niedużą i łatwą w obsłudze kamerę Handycam DCR-SX15E. 
Model Handycam DCR-SR15E jest przeznaczony dla osób, którym zależy na długim czasie nagrywania. Jego wewnętrzny twardy dysk 80 GB pozwala na zapis do 61 godzin filmu o standardowej rozdzielczości – nie trzeba więc zabierać ze sobą zapasowych kaset ani płyt, a mimo to miejsca na nagrania nie zabraknie nawet przy ciągłym filmowaniu przez cały długi weekend.
 
Obiektyw Sony z mocnym, 50-krotnym zoomem optycznym umożliwia uzyskanie imponujących zbliżeń. Podczas zdjęć z ręki z pomocą przychodzi stabilizator obrazu SteadyShot, który kompensuje drgania kamery, dzięki czemu obraz pozostaje ostry i wyraźny. Przy wykonywaniu portretów funkcja rozpoznawania twarzy automatycznie koryguje ekspozycję, nadając twarzom bardziej naturalny wygląd.
Do wybierania ustawień i parametrów w menu służy poruszany kciukiem joystick, znajdujący się obok otwieranego wyświetlacza Clear Photo LCD 6,7 cm (2,7″). Wygodnie umieszczony przycisk włącza lampę wideo, która doświetli obraz filmowanych spotkań, przyjęć czy scen nocnych. Dla większej wygody, dostępny jest także tryb automatyczny, w którym lampa wideo włącza się sama przy słabym oświetleniu zewnętrznym.

Po zakończeniu zdjęć funkcja bezpośredniego kopiowania pozwala na łatwe przeniesienie materiału na zewnętrzny twardy dysk, bez użycia komputera (wymagany jest oferowany oddzielnie adapter USB). Zgodność z oferowaną oddzielnie nagrywarką DVDirect Express VRD-P1 ułatwia z kolei nagrywanie filmów na płyty DVD w celu archiwizacji lub prezentacji nagrań. Również w tym przypadku nie ma potrzeby używania komputera.​

#!#photo2#!#

podobne treści

  • any

    Zoom 50x jest bez sensu, już przy zoomie 24x nie da się niczego filmować z ręki, potrzebny jest porządny statyw z płynnie działającą głowicą. Ale ludzie to kupią, żeby pochwalić się cyferką na obudowie…