news

Nowy mobilny Chrome: Szybszy, Sprytniejszy, Lepszy (recenzja wideo)

Google Chrome zjada rynek przeglądarek na desktopach i laptopach od jakiegoś czasu, ale teraz staje się mobilny. Jeśli macie Androida 4.0 (Ice Cream Sandwich) na telefonie albo tablecie, możecie pobrać go już teraz. Jeśli nie, co dotyczy zapewne większości z was, możecie zazdrościć.

Chrome ma wiele ulepszeń względem przeglądarki Androida, ale największym jest automatyczna synchronizacja zakładek i kart pomiędzy telefonem a komputerem. Jeśli macie otwarte jakieś zakładki w domu i musicie wyjść, nie ma problemu, macie to samo na telefonie. Chrome ma też dużo zręczniejszy interfejs. Można go obsługiwać gestami, podobnie jak inne aplikacje Ice Cream Sandwich. Zarządzanie zakładkami jest świetne a pierwsze wskaźniki sugerują, że jest szybszy niż już szybka przeglądarka Androida 4.0.

Wypróbowałem go na Galaxy Nexus. Jest naprawdę dobry.

Największym i najsmutniejszym niedopatrzeniem jest brak guzika “Request desktop site”, który kierował użytkowników Androida 4.0 do pełnej wersji strony zamiast mobilnej. To była jedna z moich ulubionych funkcjonalności. Mam nadzieję, że powróci.

Nasza recenzja wideo:

Muzyka: Kevin MacLeod/Incompetech.com

podobne treści

 • anty-piwnicka

  To video nie leżało nawet obok _recenzji_. Macie chyba problem ze pojęciem tego słowa.

 • apple

  Rynek mobilny należy do Safari. Chrome jest dobry tylko na desktopach.

  • isaluch

   Sam używam mobilnego Safari, ale czy ono naprawdę się rozwija? Zobacz jak Android się zmienił przez 2 lata i zobacz iOS. Sam jestem za iOS, ale jak na to patrzę, to nie wiem na jak długo.

 • Dawid

  Jeżeli będzie tylko na 4.0 to sporo czasu zajmie mu wyprzedzenie Opery Mobile/Mini.

 • merida03

  Najważniejsza informacja jest taka, ze nie wspiera Flasha i chyba juz nie będzie bo Adobe zakończyło prace nad wtyczką.

 • kesnall

  a można się dowiedzieć skąd to ściągnąć?

 • isaluch

  Fajne. W końcu Android zaczyna się rozwijać, a nie kopiować.