newssprzętWiadomość główna

Nowy MacBook Air – Usain Bolt z anoreksją

Choć najwięcej uwagi w trakcie pierwszego dnia Apple World Wide Developer Conference skupiły wokół siebie iOS 6 i MacBook Pro, swoją część medialnego tortu zgarnął także nowy MacBook Air. Kolejna odsłona leciutkiego jak piórko laptopa otrzymała procesor Ivy Bridge, moduł USB 3.0 i szybkością dorównuje ponoć teraz huraganom.

Wszystkie modele nowego MacBooka Air będą wyposażone w błyszczące chipy Ivy Bridge Intela i – zależnie od wybranej konfiguracji – cztery (co stanowi dziś właściwie minimum) lub 8GB RAM-u. Tyle pamięci w połączeniu z mocnym procesorem i dyskiem SSD to całkiem solidna gwarancja zupełnie przyzwoitej, o ile nie znakomitej wydajności. A, właśnie, SSD! Pojemność super-szybkiego dysku cieniutkiego laptopa sięgać będzie nawet 512GB (SATA 3, 6Gb/sec). Poza nim w wyposażeniu nowego MacBooka Air znajdziemy też m.in. wspomniany wyżej moduł USB 3.o i 720p kamerkę FaceTime.

I to by było na tyle. Nowy laptop nie będzie ani mniejszy, ani lżejszy od swojej poprzedniej wersji, stanowiąc po prostu jej znacznie ulepszonego następcę. W sumie i tak przypomina (huraganową!) żyletkę. Niestety – pod jego maską nie znalazło się miejsce dla porządnej grafiki, której rolę pełni nieprzerwanie zintegrowany układ AMD. Far Cry 3? Radzę zapomnieć.

podobne treści