sprzęt

Nowy Mac Pro pojawi się w przyszłym roku

Prezentując w ubiegłym roku odświeżoną wersję swojego komputera do zastosowań profesjonalnych Mac Pro, Apple zapowiedziało, że kolejna wersja tego urządzenia będzie modułowa. Teraz dowiedzieliśmy się, kiedy pojawi się ono na rynku.

Rąbka tajemnicy uchylił Tom Boger, jeden z dyrektorów Apple, który zajmuje się rozwojem tego segmentu. W rozmowie z serwisem Techcrunch stwierdził on, że:

„Chcemy być transparentni i otwarcie komunikować się ze społecznością skupioną wokół Pro. Dlatego chcemy, by wiedziała ona, że Mac Pro to produkt na 2019 rok. To nie jest coś na ten rok.”

Jako dodatkowy powód podał on również względy biznesowe, a konkretnie to, że klienci instytucjonalni, nie wiedząc kiedy pojawi się modułowy Mac Pro, mogliby chcieć wstrzymywać się z zakupami innego sprzętu, na przykład iMaców Pro.

Niestety Boger nie ujawnił, w jakim kierunku pójdzie Cupertino podczas prac nad urządzeniem, nie wiadomo też, jak ma wyglądać w praktyce zapowiadana wcześniej modułowość. Na informacje na ten temat będziemy musieli raczej poczekać do przyszłego roku.

Zdjęcie: Flickr/wwward0

podobne treści