newssprzęt

Nowy laptop do gier od Maingear – Pulse 11

Laptopy do gier to zdaniem części zapalonych PC-towców klasyczny oksymoron. Nie wszyscy jednak podzielają to zdanie, a wśród grona jego przeciwników znajduje się także nieduża amerykańska firma Maingear, która właśnie wypuściła na rynek nowy, gotowy do radzenia sobie z najbardziej wymagającymi tytułami, 11,6-calowy laptop Maingear Pulse 11.

Co by nie mówić – urządzenie jest wyposażone naprawdę godnie (czy swojej ceny, to już zostawiamy do waszych rozważań). Pod jego maską znajdziemy m.in. procesor trzeciej generacji Core i7 (lub i5, jeśli ktoś woli), kartę graficzną GeForce GT 650M (2GB DDR3), do 16GB pamięci operacyjnej RAM (DDR3 1600MHz), nawet 600GB (!) pamięci SSD oraz typowe dla tego rodzaju sprzętu porty: HDMI i USB (2 i 3.0). Całość pracuje pod kontrolą Windowsa 7 w wersji Home, Professional lub Ultimate (64-Bit). Naprawdę solidnie. Wrażenie robią przede wszystkim rozdęty niemal do granic możliwości dysk SSD i bardzo przyzwoita, wydajna grafika.

Jeśli ktoś z was uważa, że 999 dolarów za standardową konfigurację laptopa Maingear Pulse 11 to niezbyt wygórowana cena, w źródle znajdzie odnośnik do sklepu firmy, za pośrednictwem którego można dokonać jego zakupu (tak po prawdzie – to chyba jedyna droga. Laptop Maingear Pulse 11 najprawdopodobniej nie trafi na półki zwykłych sklepów. W ogóle).

[maingear via engadget]

podobne treści