design

Karton na jajka dość ładny, by trzymać go na widoku

Przywykliśmy już do opakowań na jajka w formie przypominających szkatułkę pudełek z kartonu. Młoda węgierska designerka Otília Erdélyi postanowiła przemyśleć sprawę na nowo. Proponuje nam funkcjonalne i estetyczne opakowanie umożliwiające wykorzystanie mniejszej ilości materiału.

Jej Egg Box jest bardzo prosty i ma nowoczesny. Największą zaletą wzoru jest możliwość sprawdzenia, czy żadne z jajek nie jest utłuczone, bez konieczności otwierania wieczka. Z drugiej strony, skoro jajka nie do końca są schowane, nie ma pewności, czy nie doniesiemy do domu surowej jajecznicy. W tradycyjnych pudełkach, nawet gdy dojdzie do wypadku, większość zawartości stłuczonego jajka pozostaje w środku opakowania.

Erdélyi, studentka budapeszteńskiej uczelni artystycznej, Uniwersytetu Moholy-Nagy’a, postawiła sobie za cel minimalizację ilości materiałów zużywanych do produkowania opakowań do jajek. Opakowania można też kłaść jedno na drugim i obok siebie bez marnowania najmniejszej ilości miejsca, co sprzyja oszczędnościom przy transporcie i przechowywaniu.

Trzeba by się przekonać empirycznie, jak dobrze Egg Box chroni jajka w torbie z innymi zakupami. [Design Milk]

podobne treści