news

Nowy iPod Nano z funkcją multitouch

Konferencja prasowa Apple przyniosła wiele nowości o gadżetach z jabłuszkiem.
Zaprezentowano nowego iPoda Nano, znacznie bardziej nano od poprzedniego. Jest niewiele większy od znaczka pocztowego, ale na jego ekranie dotykowym działa funkcja multitouch.

Nowy iPod Nano ma ekran o przekątnej 1,54 cala. Jest o 46 procent mniejszy i 42 procent lżejszy od poprzednika i niewiele większy od nowego iPoda Shuffle. Ma przyciski do kontrolowania głośności, funkcję Voiceover (z 29 językami), radio FM, wsparcie NIke+ i krokomierz. Apple podaje, że bateria wytrzymuje 24 godziny. Za pomocą klipsa można go przyczepić do ubrania.

Nowy OS nie zmienia wiele w porównaniu ze starym Nano, a nawigacja odbywa się tak, jak można by się spodziewać – przez przesuwanie palca po ekranie. Ikony ekranu menu można dostosować do swoich potrzeb, jak w innych urządzeniach z
iOS. Nano nie odtwarza filmów, ale zdjęcia – jak najbardziej. Można je przesuwać i powiększać za pomocą funkcji multitouch.

The New Multitouch iPod Nano

Nowy Nano odpowiada na potrzeby użytkowników, którzy szukają poręcznych odtwarzaczy i nie chcą nosić przy sobie całej biblioteki. Pytanie jednak, czy nawigacja palcem po tak małym ekranie się sprawdzi.

Pojawi się w sprzedaży w pięciu kolorach. Amerykańska cena Nano to 149 dolarów za wersję 8 GB i 179 dolarów za 16 GB. [Kyle VanHemert/giz]

podobne treści

 • kon

  nie mozna powiekszac zdjec poprzez multitouch – patrz Engadget – dziala tylko double tap

 • Anonim

  Mieszane uczucia co do Nano:
  wygląd +
  dotykowy ekran +
  brak odtwarzana filmów –
  brak kamerki –

  * * *
  Liczyłem na odświeżenie Classic :/