smartfony

Nowy iPhone z nowym złączem ale starymi słuchawkami?

Reagując na spodziewaną zmianę standardu wyjścia audio w kolejnej odsłonie iPhone’a, wielu producentów przygotowało już własne słuchawki wykorzystujące port Lightning. Wygląda jednak na to, że zadanie, któremu sprostały mniejsze firmy, przerosło Apple.

Przynajmniej jeśli wierzyć doniesieniom japońskiego serwisu Macotakara, który może pochwalić się dość dobrą historią podawania doniesień z obozu Apple, które później się sprawdziły. Choć wcześniej pojawiły się plotki, jakoby Apple miało opóźnić wycofanie złącz minijack ze swoich urządzeń, japoński serwis podaje, że jednak zastąpione ono zostanie złączem Lightning.

Niestety, jeśli wierzyć doniesieniom serwisu, w parze za tym ruchem nie pójdzie dołączenie do zestawu słuchawek z nowym złączem. Zamiast tego w pudełku mają znaleźć się słuchawki EarPods wyposażone w minijacka.

W jaki sposób będzie je więc można podłączyć do iPhone’a 7? Oczywiście przez specjalną przejściówkę, która również ma wejść w skład zestawu. Wszystko jest więc niby w porządku, jednak nie można oprzeć się wrażeniu, że rozwiązanie takie jest jednak trochę dziwne. Zwłaszcza, że to Apple powinno promować nowy standard.

podobne treści