news

Nowy iPhone w środku

Wiemy już, że wraz z nadejściem kolejnej generacji iPhone’a, zmieni się jego wygląd. Ale wiadomo, że, poza może największymi estetami, wszystkich interesuje najbardziej co nowego czeka nas w środku? Nie martwcie się, amerykańskie Gizmodo przyjrzało się nowemu sprzętowi bardzo dokładnie. I wiemy już co nas czeka.

Design

O tym już wspominaliśmy – nowy iPhone wyraźnie różni się od dwóch poprzednich generacji. Nie ma pojedynczego guzika głośności – są dwa. Nie ma, tradycyjnej dla telefonów Apple, metalowej obręczy, jest metalowa krawędź wzdłuż całego boku. Aluminiowy tył został zastąpiony przez płaski plastik.

#!#photo2#!#

Nowy iPhone projektem wyraźnie nawiązuje do prostoty innych produktów Apple, jak iMac i iPad. A zastąpienie aluminium plastikiem z pewnością umożliwi zwiększenie zasięgu Wi-Fi.

Sprzęt

Telefon mierzy 11,4 x 5,9 x 0,9 cm. Waży 140 gramów, czyli jest o 3 g cięższy niż 3GS. Ma baterię dostarczającą 5,25 Wh przy napięciu 3,7 V, podczas gdy 3GS dostarczał 4,51 Wh przy tym samym napięciu. Z tyłu obudowy napisano, że telefon ma „XX GB” pamięci. Ponieważ jednak podczas testów nie udało się go w pełni uruchomić, nie wiadomo ile tak naprawdę mieści.

This Is Apple's Next iPhone

Nawet bez uruchomienia można jednak z całą pewnością powiedzieć, że w telefonie znalazła się długo wyczekiwana kamera do rozmów wideo. Dodatkowo obiektyw aparatu fotograficznego z tyłu obudowy jest większy, a tuż obok znalazł się flesz.

Ponieważ podczas testów udało się uruchomić ekran „Podłączony do iTunes”, autorzy stwierdzili, że choć wyświetlacz jest nieco mniejszy niż w 3GS, ma zdecydowanie większą rozdzielczość. Trudno powiedzieć, czy jest to 960×460, ale tak właśnie wygląda.

Wrażenia

Nowy iPhone robi niesamowite wrażenie. Jest cieńszy niż 3GS, więc łatwiej go zmieścić w kieszeni. Ma też lepszy design. Nowe, metalowe przyciski włączania i zmiany głośności sprawiają, że telefon wygląda mniej jak zabawka, a bardziej jak prawdziwy, mocny sprzęt. A plastikowa obudowa z tyłu sprawia, że telefon pewnie leży w dłoni. 

This Is Apple's Next iPhone

Wyraźnie widać, że nowy iPhone jest naprawdę nowy. Ma nowe elementy, nowy design. Jak będzie działał w praktyce? Dowiemy się, gdy tylko pojawi się na rynku. A może i wcześniej? [Jason Chen & Jesus Diaz/giz]

This Is Apple's Next iPhone

podobne treści

 • igordrozdz

  Ahem, z tego co wiem, to po włączeniu nie było napisane „podłączony do itunes”, tylko „podłącz do itunes” – prawdopodobnie dlatego, że został zdalnie zablokowany.

 • bv

  Przecież 3GS ma PLASTIKOWĄ POKRYWĘ!! Tylko iP 2G miał zrobioną z aluminium.

 • XXX

  2G???

 • milosz050699

  tak 2 G