news

Nowy iPhone pod mikroskopem – będzie 960 x 640 pikseli?

Czeska strona superiphone.cz najwyraźniej też dostała w swoje ręce nowego iPhone’a. I, jak przystało na prawdziwych fanatyków telefonów Apple, jej twórcy wsadzili sprzęt pod… mikroskop. I dzięki temu potwierdzili: iPhone 4G będzie miał ekran IPS 960 x 640 pikseli.

Oczywiście, nie mamy pewności co do prawdziwości tych informacji, ale od czasu ostatniego przecieku z Wietnamu, kolejne informacje wydają się bardzo prawdopodobne. Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, potwierdzi się od dawna pojawiająca się plotka, że nowy iPhone zwiększy rozdzielczość czterokrotnie w stosunku do obecnej generacji. Czesi twierdzą też, że ekrany będą używały technologii IPS, tak jak iPad.

Kiedy iPhone znalazł się w rękach amerykańskiego Gizmodo, Jason Chen od razu stwierdził, że rozdzielczość będzie wyższa, ale autorzy nie mieli pewności. Teraz, kiedy uprawdopodabnia się 960×640 pikseli, możemy mieć nadzieję, że tekst na ekranie 4G będzie wyraźniejszy, a obraz żywszy. Do tego telefon miałby największą rozdzielczość ze wszystkich dostępnych na rynku smartphone’ów. Dla porównania, poniżej możecie zobaczyć takie same, mikroskopowe obrazy z telefonów Nexus One (po lewej) i iPhone 3GS (po prawej).

Microscope Shots Confirm Next iPhone's 960 x 640 Resolution

Nie będziemy mieć 100% pewności co do wysokiej rozdzielczości aż do 7 czerwca, kiedy dowiemy się więcej o nowym telefonie na WWDC. [Kyle VanHemert/giz, Superiphone.cz, Engadget]

podobne treści

  • couch

    To mi wyglada jak zblizenie materialu w paski z garnituru muzyka jazz bandu ze szmateksu z czeskich budziejowic a nie zdjecie mikroskopowe : )

  • blabla

    jaki w ogóle jest sens porównywania ekranów które są wykonane w diametralnie różnych technologiach? mam tu na myśli ekran nexusa który jest AMOLEDowy oraz ekran iphona który jest zwykłym ekranem TFT IPS

  • Rafał Tomański

    @couch – jednym slowem wiemy, w czym na nastepnym koncercie wystapi banjo band :)